Nyheter 
Reisebrev fra LinjeX & Jibbeguttas linjetur!
I dag ankom vi Norsjø feriepark, hvor vi innlosjerte oss i flotte 6 og 8manns hytter med kjøkken, bad og generelt GOD komfort. Norsjø huser Norges beste kabeltrekk, et helt rått trekksystem på 550m og det kan være ikke mindre enn 6 personer ute på vannet samtidig.
Stedet er en liten idyllisk pærle, grønne omgivelser med kabeltrekket som en oase innerst i bukta her. FANTASTISK!
Vi har kabeltrekket i fem timer både i dag og i morra – og det viser seg at det egentlig er mer enn nok. Det blir ei ganske intens 5 timersøkt, når det er en litt høst i vannet – og uvante vannaktiviteter merkes på kroppen. Man blir forholdsvis sliten og kald etter noen timer.
Stemningen var altså helt rå, studentene smilte om kapp, og det gikk i vannski, monoski, wakeboard, wakeskate, knebrett og ellers luftige kast og trekk etter line. Det tok bokstavelig talt helt av! Jentene og gutta hadde en progresjon som gikk rett til himmels! Det var shredding og crusing etter beste evne – og etter hvert begynte man dundre meg å både hoppe og raile på de forskjellige vannelementene som ligger som små lekeaparat i bukta her.
Og stemningen var god den, helt til Patricia gikk på en smell ..! Hun var maks uheldig og fikk et wakeskate i hodet – og måtte dessverre på legevakta og sy fire nøster. Sånt skjer i kampens hete, men hun er oppe og nikker igjen, og klar til nye sprell.
På kvelden har timene rent av gårde til skating, minigolf, forball, bading og ellers fiffige campingaktiviteter. Vi avsluttet med gourmetmat ala betasuppe og trønderpøsjh!
DET ER GOD STEMNING – OG ALLE SER FRAM TIL EN NY DAG I KABELTREKKET!
Våt hilsen fra Norsjø – Kjersti og Vemund


