Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

 

Svømmehallen01
Vårt motto er: "Lær kroppen å leve"

Idrettsskolen Numedal folkehøgskole er Norges eneste idrettsfolkehøgskole. I idrett er det viktig å kunne yte sammen med andre – slik er det også på Idrettsskolen. Vi  gir deg opplevelser,  utfordringer og setter deg i situasjoner som gjør at du blir mer kjent med deg selv.

Les mer om skolen

Linjetilbud Friluftsliv-villmark
Friluftsliv-villmark

Ferdsel i skog og fjell krever kunnskap, og her lærer du nok til å være naturguide både for barn og voksne. Friluftsaktiviteter, naturmangfold, rekreasjon og høsting fra naturen er sentrale tema som danner grunnlaget for det vi skal gjøre. I tillegg får dere grunnleggende overlevelseskurs som en del av fagtilbudet.

Les mer om Friluftsliv-villmark

Linjetilbud Jibbing
Jibbing

Kjenner du lengselen etter hvitt gull, pow pow eller villsnøg i stupbratte bakker? Synes du det er vilt og forførende å finne linjevalg, og direkte tilfredsstillende å signere lekne linjer?  Det handler om å være seg selv og finne sin måte å være kreativ og uttrykke seg på gjennom bevegelse, på brett, ski og på snø.

Les mer om Jibbing

Linjetilbud Idrett
Idrett

Hva med et folkehøgskoleår med forskjellige typer idrett? Være allsidig og bli godt trent. Trikse med ball, hoppe på ski, sette et serve-ess, ta en backflip på trampoline, ta mollberger fra 3- meteren eller hva med en ”hole- in-one”.

Les mer om Idrett

Linjetilbud LinjeX
LinjeX

Vil du ha et actionfylt skoleår med mange utfordringer, er dette linja for deg. Vi har naturen som vår viktigste læringsarena. Vi er opptatt av at du skal få adrenalinkick på ditt eget ferdighetsnivå, og vi hjelper deg gjerne med å flytte grenser.

Les mer om LinjeX

Linjetilbud høypulse-helse
Høypuls-helse

Tenker du på å bli fitnessinstruktør? På linja lærer du å planlegge, gjennomføre og vurdere treningsopplegg både for funksjonsfriske og funksjonshemmede. Stikkordet er treningsglede! Du får tilbud om å lede trening for innbyggere i kommunen etter hvert som
vi går gjennom spinning, aerobic, step, styrke i sal m.m.

Les mer om Høypuls-helse

Linjetilbud Dans
Dans

Elsker du å danse? Blir du veldig inspirert av musikkvideoene på MTV og Voice? Da er dette linja for deg! Hovedvekten vår er på jazzteknikk, men vi jobber også en del med hip hop. Det er mye fokus på utstråling, samt å finne din personlige stil.  Her legges det vekt på å lære å plukke opp koreografi, å jobbe med detaljer, performance, energi, variasjon, musikalitet og timing.

Les mer om Dans

Linjetilbud Fotball
Fotball

Hvordan bli en bedre fotballspiller?
For å få til dette er man avhengig av å ha det bra sosialt og legge noe i ”potten selv.” Vi legger til rette, med en trener 2-utdannet fotballærer, med stor fotballfaglig erfaring. Sammen jobber vi for at akkurat du skal få oppnådd målet ditt.

Les mer om fotball


Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

Bli elev på Idrettsskolen!

send søknad
Opptak av elever
starter 1. februar 2012
Les våre Opptakskriterier
Søkersituasjonen

Last ned brosjyre
Bestill brosjyre

Følg oss på Facebook Følg oss på Facebook

Idrettsskolen på Youtube Idrettsskolen på Youtube

dot_clear

 

 


Tilbake til Nyheter

”Explore Rollag og Paintball"

Sist fredag ble det  gjennomførte nok en X games konkurranse. Da var det ”explore Rollag” som sto for tur. En konkurranse i  ren 71 grader nord stil, der teama ble frakta ut i bushen og skulle på eget initiativ ta seg til et felles mål via sjekkpunkter underveis.

Teama jobba bra, og noen av laga skjønte at de kunne benytte seg av hjelp fra andre en gruppa si. Ett lag kom smilende frem til første sjekkpunktet  i bil. De hadde fått haik av en bygdekar og var dermed fremme i god til før tidsfristen var ute.

Verre var det med ett av laga som var litt uenig om veivalg og tok derfor av sted i helt feil retning av målet. Men de kom frem 2 timer etter første lag litt betutta, men dog rimelig fattet.

Det er ingen ting å si på selve konkurranse instinktet til gruppa, men innimellom kan det ta vel mye av og det gjorde det så definitivt på siste konkurranse for dagen. Det ente med at Kjersti blåste av hele ”skiten” og kalla inn til oppvaskmøte etter at ho fikk roa seg ned i løpet av helga. smile Alle fikk sagt sin mening  og det er mye læring i å prøve å forstå andres oppfatning av en sak. Vi ble enig om at X games skal vi fortsette med, og allerede fredagen etter var det duka for paintball.

Vi dro til Brekke fun 4 you og vi leika oss med paintball i 3 timer til endes. Her gikk det heftig for seg, men alle beholdt ”roen” innen de rammer som var ønskelig og vi klarte å kåre en vinner til slutt. Team 3 ble vinner av konkurransen og de nærmer seg nå team 1 som fortsatt leder totalt. Dette var siste  x games før jul så nå er det bare å lade opp til mer vinterlige X games konkurranser.

Her kommer noen bilder som viser litt av moroa vi hadde.

01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12

Mvh Kjersti

Felles skoletur

I desember pakker vi kofferten og reiser en uke til

Club La Santa

på Lanzarote. Et av verdens ledende sportssentre.
Les mer om skoleturen til Club La Santa

 

 

Dette nettstedet bruker
Google Analytics