Idrettsskolen Numedal folkehøgskole er Norges eneste idrettsfolkehøgskole. I idrett er det viktig å kunne yte sammen med andre – slik er det også på Idrettsskolen. Vi gir deg opplevelser, utfordringer og setter deg i situasjoner som gjør at du blir mer kjent med deg selv.
Nyheter 
Jibbenytt
Jibberne fant plutselig på at onsdag er en god dag for en roadtrip. Det har seg slik at vi har fått noe goodwill – fordi vi var crew på OneCallXelements. En rail. Et gedigent rør. Derfor satte vi kursen mot Geilo for å hente detta gigantiske vann- og avløpsrøret. Da passa vi på, i samme slengen, å ta noen timer i anlegget der.

Rune Rullings arrangerer 32 snowboardcamp der dissa dagene – og hadde billettene klare da vi kom. Ålreite forutsetninger egentlig, for et Geilo i lett snøgvær og atpåtil med en snowboardcamp gående, er en GOD kombinasjon. Føret var silkemykt og parken i Fugleleiken var på nivå med gebursdagskake! Det er nok ingen ulempe at NTG-snowboard holder til på Geilo heller. Parkstandarden var utrolig bra! Det virket nesten som det var uendelig med bokser og handrails (11 rails/bokser og en wallride), det var i alle fall gode linjevarianter å velge mellom både på hopp og på rekkverkfronten. I Havsdalen var det foranledningen gravd ut en minipipe, og en halfpipe i pipefrie Norge det er eksklusivt som diamanter! Hiket man litt opp og ned i trekket der fikk man kjapt med seg både en pipe, to vennlige hopp og et par bokser.
Dagen var god den, men grab dere fast i brett, ski eller pc’n – for som om ikke det her var nok: Noen av gutta shredda litt livlig rundt, og dumpet borti en BigAirBag. Mykere landingsområdet skal man leite lenge etter. Med et godt gammaldags spretthopp og bratt nok ovarenn, kunne man nesten bekymringsløst kaste seg ut i partytriks, sirkustriks og/eller hallingkast om man ville. Uten å være redd for landinga. Her blei drømmer som ved et vindpust bokstavelig talt til virkelighet. Å kunne prøve på det man drømmer om, men ikke helt tør prøve på blei realitet! Det gikk i forsøk på mistyflip, backflip, frontflip5, 7’ere og andre spins, dobbeltcork og kenguruflip.
Nye opplevelser, nye erfaringer og nye smil – sånt er godt å ha meg seg hjem til Idrettsskolen. Yep. Det var så rått at man reint glemte bort at det var flatt lys. En dag i bakken i flatt lys og snøgdrev er alltid bedre enn ikke å være i bakken!
Dagens stoka (kan nok oversettes på godt norsk med gladkristen):
1. Lars, etter å ha satt backflip kommer krabbene ut av airbagen: ’Jeg er så stoka
at jeg tror jeg dauer!’
2. Kristoffer, som smilende ved minibussen måtte vise med hånda hvordan hjertet fortsatt hamra og slo.
3. Resten av jibbegjengen.
Mvh Vemund

