Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

 

Hovedside Nyheter Svømmehallen Aktiviteter / kurs Utleie / catering Numedal Rolling Adventure
 
Idrett
Jibbing
Natursport, jakt & fiske
Fotball
Dans
Sport & helse
LinjeX
Anlegget
Basistrening
Verkstedsfag
Valgfag
Fellesfag
Skoletur
Lær kroppen å leve
Verdt å vite
Fotoalbum
Bestille skolebrosjyre
Søknadsskjema
Kontakt oss
Ledige stillinger
 

Elevene
2008/-09 sier:

Skolen er aktiv, sosial, kunnskapsrik, streng, varm og rampete, inkluderende, rettferdig, utfordrende, humoristisk, seriøs, engasjerende, og har vanvittig dyktige lærere.

 

Idrettsskolen
Numedal folkehøgskole
3626 ROLLAG

Telefon: 31 02 38 00
Faks:      32 74 68 00
E-post:
kontor@idrettsskolen.com

 

 

 


 

 

 

 

 

Fotballkamper mot Haugetun

 

 

 

Igjen var det tur til Fredrikstad. No skulle jentene ha revansj etter tapet sist og gutta skulle ta en seier mot Haugetun. Dette var målet.

Avreise fra skolen var 08.00. Fremme i Fredrikstad var det rett i gang med å bytte.

Gutta skulle spille først. I denne kampen så viste gutta veldig god innsats i begynnelsen. No skulle en ikke slippe inn mål i de første 5. Og det klarte gutta å holde. Etter hvert så ble det tyngre og tyngre. Vi ble overspilt av løpsvillige Haugetun spillere. 1 omgangen var bra. I 2 omgang var det helt dødt. Ingen tok ansvar og måla rant inn. Vi fikk 1 mål der Remi gjorde et kjempe forarbeid.

Til slutt stod det 5-1. Denne kampen var vi ikke fornøyd med.

Jentene varmet godt opp og var veldig gira på å komme i gang. Allerede etter 5 minutter ledet jentene 3-0. De spilte flott fotball der ballen gjorde jobben. Spillerne gjorde hverandre gode og ballen gikk på få touch. Haugetun reduserte til 3-1. Men igjen tok jentene over og kunne gå til pause med 5-1 ledelse. Vi hadde et mål i 2 omgang og det var å vinne den omgangen og.

Mange fine kombinasjoner viste igjen at jentene er flinke kollektivt. Alle jentene viste flott innsats og målene begynte igjen å renne inn. Ved at jentene var så offensive så fikk vi og noen i mot. På stillingen 9-4 så jaget vi det 10 ende. Og det fikk vi rett før slutt. Hanne fikk æren av å sette det inn. Rett før dommeren blåste av scoret Haugetun slik at det ble 10-5.

Jentene skal være fornøyd med denne kampen. De viste igjen hvem som er best.

Etter middag var det den vanlige turen til Sverige. Her var det godteri hyllene som fikk kjørt seg. Det er kjekt å se ungdommen kose seg i et annet land.

Tilbake på Haugetun var det å finne madrassen for noen og kose seg med litt godteri. Jentene spilte kort, mens fleste parten av gutta ville være litt kulturelle. Vi tok turen til sentrum for å se på Fredrikstad Stadion. Bernt var guide. Flott bane.

Tirsdags morgen skulle allle være klar til frokost kl 08.00. Dette var jeg kjempe fornøyd med at alle holdt.

Jentene trente sammen med Haugetun sine jenter kl 08.30. Der ble det noen armhevinger på ei av jentene til Haugetun. Synne tenkte helt sikkert inni seg, ååå eg syns ikkje synd på deg, dette har eg gjort mange ganger.

Gutta spilte kamp etter treningen for jentene. I denne kampen viste mange av gutta hva som bor i dem. De spilte ball seg imellom. Sjanser ble skapt og forsvaret var tett. Til pause stod det 0-0. I 2 omgang ble det 3 mål til Haugetun som tok litt over. Men vi skapte mange sjanser. Mye godt spill var det og i 2 omgang. Og vi hadde fortjent å scoret noen mål i denne kampen.

All ære til gutta som gjorde en god kamp.

Vil og få takke vaktmester Tor Arne for at han stiller opp som sjåfør på disse turene.

Linjelærer fotball
Sigurd Simpson-Larsen