Skolen er aktiv, sosial, kunnskapsrik, streng, varm og rampete, inkluderende, rettferdig, utfordrende, humoristisk, seriøs, engasjerende, og har vanvittig dyktige lærere.
Basis 3 kveld, endelig gjennomført tirsdag kveld med veldig godt humør, og masse snop og coca cola.
Hele gruppa samlet i vinterhagen til felles dyst om en treffende adjektivfortelling fra den ”feite ” basis 3,
til den ”fillete” basislærer Sølvi. Litt morsomheter på egen bekostning om innsats og plassering i årets basiskonkurranse.
Kanskje det kommer en ”Fraggle” sang fra basis 3. ”Vi er godt i gang, trener steinhardt dagen lang, ………..
Vi røper ikke mer nå.
Nå var det tid for Fantasi spill. Her var basis 3 helt konger. Kreativt kroppsspråk og gode gjetninger førte brikkene i en fei rundt brettet. MEN – plutselig begynte Remi å rydde…….. , og vips var vinterhagen tom for livlige studenter –igjen satt en frustrert basislærer som også da var en ”Frustrert frue”.