Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

 

Hovedside Nyheter Svømmehallen Aktiviteter / kurs Utleie / catering Numedal Rolling Adventure
 
Idrett
Jibbing
Natursport, jakt & fiske
Fotball
Dans
Sport & helse
LinjeX
Anlegget
Basistrening
Verkstedsfag
Valgfag
Fellesfag
Skoletur
Lær kroppen å leve
Verdt å vite
Fotoalbum
Bestille skolebrosjyre
Søknadsskjema
Kontakt oss
Ledige stillinger
 

Elevene
2008/-09 sier:

Skolen er aktiv, sosial, kunnskapsrik, streng, varm og rampete, inkluderende, rettferdig, utfordrende, humoristisk, seriøs, engasjerende, og har vanvittig dyktige lærere.

 

Idrettsskolen
Numedal folkehøgskole
3626 ROLLAG

Telefon: 31 02 38 00
Faks:      32 74 68 00
E-post:
kontor@idrettsskolen.com

 

 

 


 

 

 

 

 

X-games skihopping

 


I uke 10 var det på tide å gjennomføre årets runde i skihopping.
Stedet er Gaarderbakken i Veggli, der bakkene er fra 4m til 60m.

Vi brukte onsdagen til å trene teknikk, med bl.a. sittestilling og sats i fokus.

Årets gjeng på Linje X er en fresk forsamling, og for første gang i historien fikk vi sendt totalt 6 linje-X-elever utfor 35m-bakken, noe som er veldig bra. Ros til Kaja, Erling, Susann, Sondre, Kristoffer E og Espen for tøff satsing.

De andre syntes det var nok med 8 eller 17 meter`n, og etter hvert begynte det å bli luftige svev her også. Turn-Torben tok bl.a. trampettsats på hoppkanten, fikk rotasjon, og landa på knea på ca 18 meter. Ikke helt etter læreboka kanskje…, men han har i hvert fall satt varige spor etter seg i unnarennet!

Fredag var det klart for X-games i 8 og 17 meter`n, og to fra hvert team skulle hopp i hver av bakkene. Etter friske fraspark, flotte fall, og ekstra jurymøte, gikk team 3 av med seieren.

Her kan du se flere bilder.