Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

 

Svømmehallen01
Vårt motto er: "Lær kroppen å leve"

Idrettsskolen Numedal folkehøgskole er Norges eneste idrettsfolkehøgskole. I idrett er det viktig å kunne yte sammen med andre – slik er det også på Idrettsskolen. Vi  gir deg opplevelser,  utfordringer og setter deg i situasjoner som gjør at du blir mer kjent med deg selv.

Les mer om skolen

Linjetilbud Jibbing
Jibbing

Kjenner du lengselen etter hvitt gull, pow pow eller villsnøg i stupbratte bakker? Synes du det er vilt og forførende å finne linjevalg, og direkte tilfredsstillende å signere lekne linjer?  Det handler om å være seg selv og finne sin måte å være kreativ og uttrykke seg på gjennom bevegelse, på brett, ski og på snø.

Les mer om Jibbing

Linjetilbud Idrett
Idrett

Hva med et folkehøgskoleår med forskjellige typer idrett? Være allsidig og bli godt trent. Trikse med ball, hoppe på ski, sette et serve-ess, ta en backflip på trampoline, ta mollberger fra 3- meteren eller hva med en ”hole- in-one”.

Les mer om Idrett

Linjetilbud LinjeX
LinjeX

Vil du ha et actionfylt skoleår med mange utfordringer, er dette linja for deg. Vi har naturen som vår viktigste læringsarena. Vi er opptatt av at du skal få adrenalinkick på ditt eget ferdighetsnivå, og vi hjelper deg gjerne med å flytte grenser.

Les mer om LinjeX

Linjetilbud høypulse-helse
Høypuls-helse

Tenker du på å bli fitnessinstruktør? På linja lærer du å planlegge, gjennomføre og vurdere treningsopplegg både for funksjonsfriske og funksjonshemmede. Stikkordet er treningsglede! Du får tilbud om å lede trening for innbyggere i kommunen etter hvert som
vi går gjennom spinning, aerobic, step, styrke i sal m.m.

Les mer om Høypuls-helse

Linjetilbud Dans
Dans

Elsker du å danse? Blir du veldig inspirert av musikkvideoene på MTV og Voice? Da er dette linja for deg! Hovedvekten vår er på jazzteknikk, men vi jobber også en del med hip hop. Det er mye fokus på utstråling, samt å finne din personlige stil.  Her legges det vekt på å lære å plukke opp koreografi, å jobbe med detaljer, performance, energi, variasjon, musikalitet og timing.

Les mer om Dans

Linjetilbud Fotball
Fotball

Hvordan bli en bedre fotballspiller?
For å få til dette er man avhengig av å ha det bra sosialt og legge noe i ”potten selv.” Vi legger til rette, med en trener 2-utdannet fotballærer, med stor fotballfaglig erfaring. Sammen jobber vi for at akkurat du skal få oppnådd målet ditt.

Les mer om fotball


Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

Bli elev på Idrettsskolen!

send søknad
Opptak av elever
starter 1. februar 2012
Les våre Opptakskriterier
Søkersituasjonen

Last ned brosjyre
Bestill brosjyre

Følg oss på Facebook Følg oss på Facebook

Idrettsskolen på Youtube Idrettsskolen på Youtube

dot_clear

 

 


Nyheter

Rock Victorious!

Dette var tema for Nike Convention 2010, hvor Sport og Helse-linja tilbrakte helgen med to morsomme, utfordrende og slitsomme dager fulle av trening og inspirasjon. Conventionen handlet om å prøve nye aktiviteter, pushe seg selv og ”let your secret self out”, som vi fikk prøve til gangs i f.eks strip aerobics! Nike Convention er ment som en inspirasjon til alle som jobber innenfor treningsbransjen, og det var samlet deltakere fra hele Norge.

Med 54(!) klasser fordelt på to dager hadde vi et luksusproblem i forhold til hva vi skulle gjøre. Det gikk 6 økter parallelt, og alle skulle delta på fem forskjellige økter per dag. For å nevnte et utdrag: I spinningsalen, som for anledningen huset kun splitter nye sykler, kunne man blant annet delta på sykling til trommer, sykle en fjelletappe fra Tour de France med veien på storskjerm eller være med på workshop i å formidle riktig sykkelteknikk. I salene var det alt fra jive-inspirert aerobics til reinspikka hip-hop, BOSU, yoga, Pilates, Kettlebells og Catslide. Med andre ord; mange nye treningsmetoder, nytt og ukjent treningsutstyr og effektive øvelser.

I tillegg kunne vi delta på forskjellige teorikurs som omhandlet temaer som instruktørrollen, treningstrender og trening i forhold til ryggplager. En time må trekkes fram.
De som deltok på timen ”Powerstrip” vil nok aldri bli helt seg selv igjen etter de drøyeste mooves’ene en norsk aerobicsal noen gang har sett. Det var shaking, jokking, bending og skræving på høyeste nivå. Men, det var profesjonelt, humoristisk og rett og slett god trening. Heldigvis hadde ingen gutter forvillet seg inn på timen, dette var KUN for damene!

Domus Athletica var ikke til å kjenne igjen. Vi besøkte studentidretten tidligere i skoleåret, men det så veldig annerledes og mye freshere ut denne helgen med Nike Shop, stands, lounge, scene og plakater. I tillegg var det full discobelysning i alle treningssaler. Det var kanskje ikke rart vi begynte å bli litt slitne i hodet på slutten av dagene etter å ha trent i dundrende ”ntss ntss”-musikk og blinkende lys i alle verdens farger.

Instruktørene var blant de aller beste på sitt felt i Norge og internasjonalt, og viste hvordan man kan gi 100 % av seg sjøl. Disse instruktørene nådde ut til de på bakerste rad blant 50-100 deltakere, og satte en skyhøy standard å strekke seg etter.  Noen av koreografiene var veldig avanserte, men stort sett greide vi å henge med, fordi instruktørene var superdyktige pedagoger.

Ellers spiste vi god mat (eller bare sterk, Marita?), surfet T-bane, spilte Geni (bedre, lykke neste gang, kjære elever ;D) og sov fantastisk godt (host host..) på et nybonet og gullende rent (host host..) gulv på Rønningen.

Turens ubestritte…
Uteligger: Ida Andrea, som hadde Oslo S som sitt andre hjem
Maskin: Ida Andrea, som kom rett i fra nattcup med to knær på det ene beinet, men deltok tappert på timene hun kunne.
Urbane: Ida Anette, som sammenlignet Kjelsås med Rollag og ytret meningen ”I synes det er ganske øde her og, I”, da vi ankom Rønningen folkehøgskole.
Se og hør-journalist: Martine, som spurte og gravde og snik-filmet i beste tabloid-stil.
Deig: Martine, som brukte så mye tid som mulig på å bli knadd av massørene.
Petter Smart: Marita fremla kløktige teorier for å lappe sammen skoen, hvor sålen begynte å falle av: ”Jeg får bare tygge litt tyggis, så putter jeg den imellom”.

Takk for turen, alle sammen!!

Silje

Se flere bilder, klikk på tallene 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

 

Felles skoletur

I desember pakker vi kofferten og reiser en uke til

Club La Santa

på Lanzarote. Et av verdens ledende sportssentre.
Les mer om skoleturen til Club La Santa

 

 

Dette nettstedet bruker
Google Analytics