Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

 

Svømmehallen01
Vårt motto er: "Lær kroppen å leve"

Idrettsskolen Numedal folkehøgskole er Norges eneste idrettsfolkehøgskole. I idrett er det viktig å kunne yte sammen med andre – slik er det også på Idrettsskolen. Vi  gir deg opplevelser,  utfordringer og setter deg i situasjoner som gjør at du blir mer kjent med deg selv.

Les mer om skolen

Linjetilbud Jibbing
Jibbing

Kjenner du lengselen etter hvitt gull, pow pow eller villsnøg i stupbratte bakker? Synes du det er vilt og forførende å finne linjevalg, og direkte tilfredsstillende å signere lekne linjer?  Det handler om å være seg selv og finne sin måte å være kreativ og uttrykke seg på gjennom bevegelse, på brett, ski og på snø.

Les mer om Jibbing

Linjetilbud Idrett
Idrett

Hva med et folkehøgskoleår med forskjellige typer idrett? Være allsidig og bli godt trent. Trikse med ball, hoppe på ski, sette et serve-ess, ta en backflip på trampoline, ta mollberger fra 3- meteren eller hva med en ”hole- in-one”.

Les mer om Idrett

Linjetilbud LinjeX
LinjeX

Vil du ha et actionfylt skoleår med mange utfordringer, er dette linja for deg. Vi har naturen som vår viktigste læringsarena. Vi er opptatt av at du skal få adrenalinkick på ditt eget ferdighetsnivå, og vi hjelper deg gjerne med å flytte grenser.

Les mer om LinjeX

Linjetilbud høypulse-helse
Høypuls-helse

Tenker du på å bli fitnessinstruktør? På linja lærer du å planlegge, gjennomføre og vurdere treningsopplegg både for funksjonsfriske og funksjonshemmede. Stikkordet er treningsglede! Du får tilbud om å lede trening for innbyggere i kommunen etter hvert som
vi går gjennom spinning, aerobic, step, styrke i sal m.m.

Les mer om Høypuls-helse

Linjetilbud Dans
Dans

Elsker du å danse? Blir du veldig inspirert av musikkvideoene på MTV og Voice? Da er dette linja for deg! Hovedvekten vår er på jazzteknikk, men vi jobber også en del med hip hop. Det er mye fokus på utstråling, samt å finne din personlige stil.  Her legges det vekt på å lære å plukke opp koreografi, å jobbe med detaljer, performance, energi, variasjon, musikalitet og timing.

Les mer om Dans

Linjetilbud Fotball
Fotball

Hvordan bli en bedre fotballspiller?
For å få til dette er man avhengig av å ha det bra sosialt og legge noe i ”potten selv.” Vi legger til rette, med en trener 2-utdannet fotballærer, med stor fotballfaglig erfaring. Sammen jobber vi for at akkurat du skal få oppnådd målet ditt.

Les mer om fotball


Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

Bli elev på Idrettsskolen!

send søknad
Opptak av elever
starter 1. februar 2012
Les våre Opptakskriterier
Søkersituasjonen

Last ned brosjyre
Bestill brosjyre

Følg oss på Facebook Følg oss på Facebook

Idrettsskolen på Youtube Idrettsskolen på Youtube

dot_clear

 

 


Nyheter

Reisebrev fra Fotball, 14.04.10

Det er deilig å stå opp til et fantastisk vær. Sol og sommer er noe for oss som liker fotball. Alle var oppe til frokost og klare til å ta fatt på dagen. Etter frokost har alle en god time på å slappe av før vi drar av gårde til trening.

På 1 økta i dag hadde vi firkant. Her var det bra trøkk og god stemning. Det er alltid lett å høre når noen tar en tunnel. Stemningen på treninga var god. Uheldigvis var skaden til Ingvild verre enn vi håpet på. Litt opphovnet og blå.

Etter firkant kjørte vi en pasningsøvelse før vi var i gang med spill. 4 lags spill med høyt tempo. Det var veldig varmt på treninga så vi måtte ha en del drikke pauser underveis. Under konkurransene er det høy stemning og utsykning som står på programmet. Lag 1 stakk av med seieren.

Lagene er :

  • Ole, Fiks, Esten, Lene, Christer, Ingvild
  • Sigurd, Sanna, Pano, Nathalie, Silje, Anders, Morten
  • Sander, Eirik, Espen, Andreas, Marius
  • Karoline, Ole-Jørgen, Øyvind, Nils, Ragnhild, Mathias,

Etter treninga var det ned til hotellet for å spise lunsj.

Etter lunsj hadde vi bestemt oss at alle skulle være med på stranda. Her skulle vi ha en konkurranse. Vi begynte med å sole oss litt. Noen laget sandslott og koste seg med det.

Konkurransen gikk ut på å bade. En ville få 6 poeng hvis alle på laget badet. Det var en del som ikke ville, men gruppe presset ble for stort.

Kl 16.10 stod buss sjåføren klar til å kjøre oss opp til trening og økt nr 2.

Dette ble ei spilløkt hvor vi delte inn i 4 lag. Tempoet på treninga var middels. Vinner av konkurransen ble endelig lag 2.

Middagen på kvelden var ikke skuffende. Vi blir gode og mette.

Etter middag var vi i gang med quiz. Den var delt inn i 2 forskjellige deler. Første delen vant igjen lag 2. Andre delen var lag 4 suverene.

Etter dette var det en del som dro for å se på Rosenborg-Brann. Mens noen var igjen på hotellet for å spille baskett på en automat. Der ble det satt ny rekord. Om det var redelig rekord skal ikke sies, men men rekorden står.

Undertegnede er veldig fornøyd med gruppa til no. Det er en sosial gjeng som liker å være i lag. Stemningen er god og innsatsen er på topp både på og utenfor banen.

Sigurd

Felles skoletur

I desember pakker vi kofferten og reiser en uke til

Club La Santa

på Lanzarote. Et av verdens ledende sportssentre.
Les mer om skoleturen til Club La Santa

 

 

Dette nettstedet bruker
Google Analytics