Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

 

Svømmehallen01
Vårt motto er: "Lær kroppen å leve"

Idrettsskolen Numedal folkehøgskole er Norges eneste idrettsfolkehøgskole. I idrett er det viktig å kunne yte sammen med andre – slik er det også på Idrettsskolen. Vi  gir deg opplevelser,  utfordringer og setter deg i situasjoner som gjør at du blir mer kjent med deg selv.

Les mer om skolen

Linjetilbud Jibbing
Jibbing

Kjenner du lengselen etter hvitt gull, pow pow eller villsnøg i stupbratte bakker? Synes du det er vilt og forførende å finne linjevalg, og direkte tilfredsstillende å signere lekne linjer?  Det handler om å være seg selv og finne sin måte å være kreativ og uttrykke seg på gjennom bevegelse, på brett, ski og på snø.

Les mer om Jibbing

Linjetilbud Idrett
Idrett

Hva med et folkehøgskoleår med forskjellige typer idrett? Være allsidig og bli godt trent. Trikse med ball, hoppe på ski, sette et serve-ess, ta en backflip på trampoline, ta mollberger fra 3- meteren eller hva med en ”hole- in-one”.

Les mer om Idrett

Linjetilbud LinjeX
LinjeX

Vil du ha et actionfylt skoleår med mange utfordringer, er dette linja for deg. Vi har naturen som vår viktigste læringsarena. Vi er opptatt av at du skal få adrenalinkick på ditt eget ferdighetsnivå, og vi hjelper deg gjerne med å flytte grenser.

Les mer om LinjeX

Linjetilbud høypulse-helse
Høypuls-helse

Tenker du på å bli fitnessinstruktør? På linja lærer du å planlegge, gjennomføre og vurdere treningsopplegg både for funksjonsfriske og funksjonshemmede. Stikkordet er treningsglede! Du får tilbud om å lede trening for innbyggere i kommunen etter hvert som
vi går gjennom spinning, aerobic, step, styrke i sal m.m.

Les mer om Høypuls-helse

Linjetilbud Dans
Dans

Elsker du å danse? Blir du veldig inspirert av musikkvideoene på MTV og Voice? Da er dette linja for deg! Hovedvekten vår er på jazzteknikk, men vi jobber også en del med hip hop. Det er mye fokus på utstråling, samt å finne din personlige stil.  Her legges det vekt på å lære å plukke opp koreografi, å jobbe med detaljer, performance, energi, variasjon, musikalitet og timing.

Les mer om Dans

Linjetilbud Fotball
Fotball

Hvordan bli en bedre fotballspiller?
For å få til dette er man avhengig av å ha det bra sosialt og legge noe i ”potten selv.” Vi legger til rette, med en trener 2-utdannet fotballærer, med stor fotballfaglig erfaring. Sammen jobber vi for at akkurat du skal få oppnådd målet ditt.

Les mer om fotball

Logo Idrettsskolen Numedal folkehøgskole

Bli elev på Idrettsskolen!

Søknadsskjema

Opptak av elever
starter 1. februar 2012
Les våre opptakskriterier

Skolebrosjyre i pdf-format

mellomromBestill skolebrosjyre

mellomromFacebook mellomromYoyTube
mellomromFacebook mellomrom YouTube

Tilbake til Nyheter

Nytt halvår, nye muligheter og enda flere opplevelser smile

Juleribba , pinnekjøttet og alle julekakene er godt fortært og vi er godt i  gang med andre halvdel av dette skoleråret. Det går fort, så her må hver dag nytes til det ytterste.

Det var hyggelig å komme i gang igjen.  Linje X og Idrett starta året med en topptur fra skolen til Ivarset – ca 500 høydemeter på 4 km. Det var litt ymse av utstyr de hadde den første dagen, så alt fra  fjellsko,  langrennski, til truger, slalomski, snowboard og telemarkski var hjelpemiddel denne dagen. Humøret og spiriten var på topp.

Sekken ble pakka med mat og drikke  for dagstur og vips så var vi i gang. Med rundt 25 ”vårkåte” ungdommer og ulik erfaring med ski og brettutstyr, ble det fort strekk i feltet. Men det satte ingen demper på innsatsen. Poenget var ikke å komme ført til toppen – men å komme til toppen. Veien er målet og vips så var vi der smile.

Topptur

Alle (bortsett fra en halvsjuk krabat og en svimenisse som hadde glemt skiskoa sine) nådde toppen. Der nøt vi en bedre lunsj, bygde et hopp før vi vente nesa hjem. Og for en tur det ble. Ca 30 cm med nysnø gjorde dette til en deilig, men krevende skiopplevelse. Ned den bratte lia med flere krabbe svinger og innlagte feller som knekte trær og hopp. (Som ikke var der da vi gikk opp.) Fantastisk!!!

Videre var Linje X og Jibb en tur i Kongsberg Skisenter før helga. Senteret bød på fantastiske forhold . Blå himmel og nypreppa løyper og 5-6 minusgrader gjorde dagen til en drømmedag for forventingsfulle ski og brettkjørere fra Idrettsskolen. Jibbegutta kosa seg med hopp og rails, mens vi Linje X ere utfordra sansene med samarbeidsleik og moro i de fleste nedfarter i løpet av dagen.

Kongsberg skisenter

Vi stopper ikke der. Neste utfordring. Skihopp. Rollag og Veggli kan tilby et kjempefint hoppanlegg. Bakker som tilsvarer K4, K8, K17, K35 og K60. Vi har jobba med teknikken i K8 og K17. Dette gav kick og flere jubla bedre en ekte verdensmestere da de satte ny personlig rekord med 5,5 m. Fantastisk. Ekte idrettsglede. smile Skihopping er skummelt men gutta og jentene hjalp hverandre og gutsa på og nesten alle var utfor K17 før økta var over. Vi jobber videre, og K35 skal erobres neste gang. Med knallhard jobbing er det muligheter for at noen kan komme seg utfor 60 meteren i år…..

Skihopping i Gaarderbakken
Se flere bilder fra LinjeX på Idettsskolens Facebookside

Artig å tenke på at det er i disse bakkene Sigurd Pettersen har lagt grunnlaget for å bli en av verdens beste skihopper. Vinner av hoppuka 2003/-04. Moro. Enda artigere er at vi faktisk bruker utstyr etter vår lokale helt. Yeh!!!!

Mye moro står for tur så følg med videre – flere oppdateringer kommer.smile

Felles skoletur

I desember pakker vi kofferten og reiser en uke til

Club La Santa

på Lanzarote. Et av verdens ledende sportssentre.
Les mer om skoleturen til Club La Santa

 

 

Dette nettstedet bruker
Google Analytics