Idrettsskolen Numedal folkehøgskole er Norges eneste idrettsfolkehøgskole. I idrett er det viktig å kunne yte sammen med andre – slik er det også på Idrettsskolen. Vi gir deg opplevelser, utfordringer og setter deg i situasjoner som gjør at du blir mer kjent med deg selv.
Gutta på traktoren
Etter at IGP var ferdig så må ting ryddes ned. Det var da Per Atle og Christian tok tak i traktoren og var veldig behjelpelig med å rydde. De tok tak i de tyngste tingene som skulle ryddes vekk. Under ryddingen var de veldig gira på vafler som de skulle få etter at de var ferdige.
De 2 Undertegnede sa bare. ”det er nok vafler igjen til alle”. Så de jobba og jobba ferdig. Når de var slitne og ferdig så var det rett opp på kjøkkenet for å få noen gode og varme vafler. Men der tok de 2 undertegnede helt feil. 2 stakkarslige kamerater kom gående inn på lærerrommet med gråten i halsen og sa at vafler fikk de ikke fordi det var tomt. Da syns vi synd på dem. Hva kunne vi bidra med som gjorde at de ble glade igjen? Hva med hjemmelaget pizza? Det var da gutta sa i kor ”ja” det vil vi gjerne ha. Når skulle vi få det da? Vi bestemte at de skulle få det i uke 42.
Når ville det passe best for dem å få pizzaen da spurte vi. De ville gjerne ha den på onsdag i uke 42 for da kom de sent hjem fra undervisning og ville ikke rekke middagen.

Kl 19.20 onsdag samla vi de 2 traktor gutta til pizza og cola. De fikk en romantisk kveld for seg selv før de andre kom til kveldsmaten. Takk for hjelpen gutter.
Vemund og Sigurd.


